Digital Sigara yada Digital Likit TerimleriElektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri makalemizde tüm kullanılan terimleri ve isimleri detaylı olarak açıklayacağız. Her sektörde ve üründe olduğu gibi bir çok terimler vardır ve bunları alaka duyduğumuz bir ürün ciğerin bilmemiz en iyisini seçmemiz derunin yardımcı evet. Elektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri makalemızdaki bilgiler doğrultusunda natamam görmüş olduğunüz bir fehva evet da hatalı bir ıstılah var ise lütfen yorum olarak bildiriniz.

Elektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri
A

Atomizer: Elektronik sigaranın en önemli parçkakımıdır. E-likidin buharlaşmasını sağlayan ve elektronik sigaranın çizgi mesleklevini adına getiren kök bu parçerge.

B

Battery: Batarya, atomizerin ve var ise dijital görüntülükın ihtiyaç duyduğu güç pillerden gelir. Bunlar çoğunlukla şarj edilebilen pillerdendir.

C

Cartomizer: Tüm sistemin bir arada evetğu ilk modellerdir. İçindeki parçalar ekseriyetle değmedarımaişetmez. Kullan at modelleridir.
Clearomizer: Cartomizerlerin şeffaf tanklı olanıdır. İçindeki likit seviyesini görebilirsiniz.
Charger: Şarj Aleti
Cut-off: Bir çtay asayiş şalteri gibidir. Pıtrak kullanımlarda pilin evet da atomizerdeki esaslığın aşırı ısınmasını önlemek bağırsakin sistemi kendiliğinden olarak kapatır.
Coil ( Kellelık): Atomizerin ciğerindeki bu başlık bir fitil etrafına zerrinlmış bobinden ( wolfram) oluşur. Tanktan gelen likidi buharlaştırır.

D

Dispossible E-Cigarette: Basitçe kullan at elektronik sigaralardır.
Dripping: Elektronik sigaranın atomizer temellığının içine likit damlatılmasına Dripping denilir.
Drip tip: Atomizerin en üstteki ağızlık kısmıdır. Değişçiliktirilebilir parçalardır.
Dry Hit: Pamuk yandığı devran ağzımıza gelen göyük tadına denir.
DIY (Do It Yourself): Kendi kendine yap demektir.

E

Electronic Cigarette Starter Kit: Elektronik sigaraya yeni çıbanlayanlar sinein önerilen setlerdir. Bir pil, atomizer ve coil( saksılık) derunerir.
E-Liquid: Elektronik sıvı. Elektronik sigarada atomizerin buharlaştırdığı sıvıdır. İçeriğindeki nikotin oranları çeşitleme gösterir. Antrparantez farklı aromalı çeşitleri bile bulunur.

Evyap: Bütün malzemelerini kişinin kendisi satın aldatmaıp evde demlediği likit, doğrusu evde yapılan likit.

F

FDA: Amerikan bezi gıda ve ilaç denetleme kurumu.
Flooding: Likidin okkalı doldurulmasıyla oluşan akıntıdır. Gerekirse tankı top fosşeşp temizlenmelidir.

H

Head: Mebdelık

L

LED: Elektronik sigaranın bataryasında mevcut ışıklar LED olarak tabir edilir.
Low Resistance (LR) Az Rezistans: Düşüt rezistanslı atomizelerdir. Ohm derecesi düşüktür. Bağan rezistans hızlı ve henüz burada çabuk buhar üretir.

M

mAh: Mili Amper Hours Bataryanın gücü ile alakalı olan terimdir. batarya şarj başüstüneğunda harcanacak erke ile ne kadar hin dayanacagının ölçü birimidir. Mah değeri yükseldikçe metanet artar.
MOD: Meraklı elektronik sigaralara verilen genel addır. Kişiselleştirilmiş bir üründür denilebilir. Ali batarya ve ceninisakıt ohm bileğerlerine ehil ürünlerdir. Sizin midein seçilen Mod Cihazlar
MG – Miligram: Likitlerin içinde kâin nikotin tartıına verilen addır. örnek Elektronik Sigara olarak 10ml likitde 0,9 nikotin var ise bu %09 nikotin var fehvaındadır. umumi itibari likitlerde 0mg, 06mg, 09mg, 12mg, 16mg, 18mg ve 24mg olarak nikotin E Sigara oranları olur.

O

Ohm: Elektriğin direnç ölçüsüne maruz addır. Bobin sarımına için numaralandırılır. Ohm rakamsal olarak düştükçe yaman yoğunluğu fazlalaşır.

P

PG (Propylene Glycol): Propilen glikol gıda sanayisinde bir çok alanda kullanılan taban bir kimyasal birlikteşiktir. Sigaranın tütünında da bulunur. Yaman yoğunluğunu artırır. Elektronik sigara likitlerinde VG (Vejeteryan Glikol) ,le beraber kullanılır. Temelı kişilerde alerjik yardım yapabilir.

R

RBA: Rba Mod elektronik sigaralarda bobini değteamülebilen elektronik sigaraların amade solgunlmış tellerine maruz isimdir. Belirli bir zerrinm şekline mevla olan bu tellerin kalınlığı ve sarım adedi önemlidir.

S

Starter Kit: Sarrafiyelangıç Seti ilk defa elektronik sigara kullanacaklar derunin referans edilen setlerdir. Bu setler umumiyetle yönlü fiyatlı ve kullanımı niteliksiz ürünlerdir.
Sub-ohm: Sub-ohm atomizerler sakıt rezistanslı atomizerlerdir (1ohm’dan henüz ufak tefek). Yüksek güç kullanırlar (15-30W). Bu sebeple çok yüksek oranda buhar üretirler ve nikotinsizken de mualla oranda boğaza vuruş esenlarlar. Buharlaştırma sistemi kesiksiz likit beslemesi ile mukavim tellerin içindeki pamuğun sakır sakır ıslak kalması bağırsakin tasarlanmıştır. Bu sayede dertli dilsiz almanız engellenir. Sub-ohm atomizerler ile beraberinde çoğunlukla gönç bitkisel gliserin tenasüpına malik (>%60) ve bağan nikotin seviyesindeki likitler kullanılır.Not: Coilin ısınma sıcaklığı vesair ölçünlü atomizerlere için elan fazladır, bu yüzden likit tüketiminiz de sub-ohm atomizerlerde artar.
Uyarı: Sub-ohm atomizerler müsait ekipman(devamlı deyükleme cereyanı 8.5A destekleyen) ile kullanılmalıdır.

T

Tank: Elektronik sigarada likit doldurulan yere verilen umumi kişi tanktır. Likit tanklarının içerisinde atomizer çıbanlığı yahut bobin solukmı olur. Sizin sinein seçilen likit tankları.
Throat Hit (TH) – Boğaza Vurum: Elektronik sigaranın boğaza vurum hissine maruz isimdir. Sıfır nikotinlilerde bu çok azdır.

V

Vape: Buhar
Vaper: E-Sigara Kullanıcısı
Variable Wattage (VW) Değişen Watt: Mod cihazlarda mevcut bu değer watt değişçiliktirilebilir fehvaındadır. Atomizerineze nazaran ayarlamanız gerekmektedir.
Vent Holes: Tarz Deliği – Genel anlamda mod atomizerlerde keyif denetleme mekanizması vardır. Bu sayede bâtıninize çekeceğiniz ambiyans rakamını ayarlayabilirsiniz. Bu sizin isteğinize gereğince esrar yoğunluğunuz ayarlamanıza yardımcı olabilir.
Variable Voltage (VV): Bataryanızda değişen volt dereceıdır ve bunu denetleme etmenizi sağlamlar. genel olarak 3.0volts ile 6.0 volts arası bir ferte çalışır.
VG (Vegetable Glycerin):Elektronik sigara likitlerinde kullanılan bir glikol türüdür. Renksiz ve berraktır. Buhar elektronik sigaralarda buhar üretimi muhtevain gereklidir.

0-9

510: Elektronik sigaraların vidalama sistemleri farklı biçimdedir. Bunlardan birinin adıda 510’dur. Ego vidalamadan sonra çıhun 510 vidalama sistemi son zamanlarda profesyonel cihazlardaki vidalama sistemidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *